O autorze

świątecznie

sobota, 26 grudnia 2015

Dawno nie bawiłam się w robienie ozdób. Wszystko to jak zwykle z powodu braku czasu. Ale udało się... Tym razem odrobina recyklingu, tzn. stroiki zrobione z rolek po papierze toaletowym.

Jeden pojedynczy w wersji srebrnej...

stroik z rolek

   ... a drugi potrójny - w złotej.

stroik z rolek

Jeszcze jeden prościutki stroik na drzwi zrobiony z gotowego wieńca, do którego wystarczyło przykleić bombki i szyszki.

stroik na drzwi

I na koniec podpatrzony w sieci sposób na opakowanie słodyczy. Moim zdaniem prosty i efektowny. Jedyna trudność polega na odpowiednim dobraniu słodyczy, ale to chyba nie jest aż tak trudne.

saneczki ze slodyczy

Skład moich saneczek:

- 2 lizaki "laski"

- 1 batonik WW

- 2 pojedyncze batoniki Twix

- 1 mini czekoladka

- 3 cukierki Michałki (złote)

- 2 cukierki Michałki (srebrne)

Wstążeczka, kokardka i kawałek celofanu.

Tak na prawdę nie ma znaczenia jakich słodyczy użyjemy do zrobienia sanek, chodzi o to żeby uzyskać kształt. Wszystkie słodycze (za wyjątkiem lizaków), owinięte są celofanem i zawiązane wstążeczką, zaś same lizaki przyklejone są na ciepły klej właśnie do celofanu. 

czwartek, 14 listopada 2013

U mnie, podobnie jak na wielu innych blogach, świątecznie. Ponieważ zdążyłam już przyzwyczaić swoich bliskich do własnoręcznie zrobionych ozdób, musiałam wziąć się do pracy. I tak powstały już pierwsze choinki, bombki i świece. Trochę papierowej wikliny i trochę decopagu. Urok gwiazdkowych ozdób polega na tym, że są błyszczące, świecące i mieniące i też takie są moje prace, tylko szkoda ,że nie widać tego na zdjęciach.

bombka

Bombka zrobiona techniką print room podpatrzona na pokazie w Kreatywnie.

wieniec 

świece

ozdoby świateczne

poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Gdy wyjrzałam rano przez okno to nie wierzyłam własnym oczom. To Wielkanoc czy może Boże Narodzenie? Mimo, że to dzisiaj 1 kwietnia to nie żart, za oknem zima w pełni. Aż głupio pisać o typowo wiosennych ozdobach świątecznych. Ale cóż.. To już moje ostatnie wielkanocne twory. Koszyczki-króliczki świetnie spisały się jako opakowanie na słodkości. Karczochowe jajko fioletowo-seledynowe zrobiłam specjalnie dla mojej pani kosmetyczki, której wystrój gabinetu jest właśnie w fioletowo-seledynowych kolorach. Zaś karczochowego kurczaczka i kaczorka znalazłam w kartonie ze świątecznymi ozdobami, które robiłam w zeszłym roku. Do kolekcji doszły jeszcze trzy pisanki z gęsich wydmuszek.

A tak wygląda 1 kwietnia 2013'
wielkanocna zima


koszyczki-króliczki

koszyczki-króliczki

pisanki decoupage

karczochowe pisanki

karczochy

 

 

czwartek, 05 lipca 2012

No i udało się! Dzisiaj nie wzięłam szydełka do ręki. Ale za to zaczęłam coś kombinować z kartką na ślub, butelką szampana i puszką na "przydasie". Ja mam chyba coś z ADHD, nie potrafię ani chwili usiedzieć bezczynnie. A przecież mam upragnione wakacje.
I tak przeglądając znowu domowe archiwum natknęłam się na zdjęcia mojej wielkanocnej twórczości. Wiem, że to nie pora na jajka i takie tam, ale nie mam nic nowego a półproduktów nie będę pokazywać. Narobiłam trochę tych jajek ale prawie wszystkie poszły na prezenty. Zostawiłam sobie tylko kaczorka i kilka decoupagowych pisanek.karczochowe kurczaczkikarczochowy kaczorekdecopagowe pisankikarczochowe pisanki