O autorze
wtorek, 13 sierpnia 2013

Drugą część gwiazdki robimy dokładnie tak jak pierwszą z tym, że dodajemy jeszcze jedno okrążenie.

8 OKRĄŻENIE

Dodajemy 1D koralik pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu a następnie 5m koralików pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu.  Powtarzamy to jeszcze 4 razy (w sumie 5D i 25m)11

Mimo, że jedna część jest większa od drugiej to suma koralików w ostatnich okrążeniach musi się zgadzać.

12

Teraz przykładamy do siebie obie części gwiazdki tak żeby koraliki zazębiały się. Żyłką, którą szyliśmy jedną z gwiazdek zszywamy obie części przechodząc na przemian koraliki raz jednej raz drugiej części.

13

Przed końcem zszywania wsuwamy odpowiedniej wielkości kulkę i zaszywamy gwiazdkę do końca.
Wielkość kulki zależy od wielkości gwiazdki. Gwiazdkę można robić z różnych wielkości koralików jednak żeby była kształtna i proporcjonalna to różnica między koralikami nie może być większa niż jeden rozmiar.
Np. toho 8/0 i 11/0 lub 11/0 i 15/0  Można również kombinować z ilością okrążeń.

Jeśli gwiazdka ma posłużyć jako przywieszka to musimy dorobić jeszcze uszko z małych koralików, przewlec metalowe kółeczko i gotowe!

1

I to cała filozofia... Mam nadzieję, że jest to dość zrozumiałe bo przyznam szczerze  taka forma tłumaczenia nie jest moją mocną stroną i tu wielki szacun dla tych ,którzy zamieszczają tutoriale w sieci. Sama często z nich korzystam więc choć w malutkim stopniu chciałam się zrewanżować.

Życzę przyjemnej pracy i samych pięknych gwiazdeczek...:)

Tagi: tutorial
22:21, alimad
Link Komentarze (7) »

Tak jak obiecałam pokażę jak robię koralikową gwiazdkę. Z góry przepraszam za jakość zdjęć i opisów ale pomysł na tutorial był bardzo spontaniczny bez jakiegokolwiek przygotowania. 
Samo zrobienie gwiazdki nie jest trudne. Te osoby, które miały już do czynienia ze ściegiem peyote myślę, że nie będą potrzebowały nawet opisu, a tym które dopiero chcą zacząć to wystarczy odrobina deter
minacji i też sobie poradzą .;)

Materiały potrzebne do zrobienia gwiazdki:
żyłka, igła, dwie wielkości koralików, kulka do wypełnienia, metalowe kółeczko na zawieszkę.

materiały

Odmierzamy ok 1m żyłki ( lepiej żeby zostało niż miało zabraknąć ) i nawlekamy 5D (dużych) koralików. To te, które będą tworzyć ramiona gwiazdki.

1

1 OKRĄŻENIE

Wszystkie 5D koralików przewlekamy jeszcze raz i w tym momencie ja zawiązuję supełek przynajmniej ze dwa razy.
3

Powiedzmy, że to jest nasze pierwsze okrążenie...

4

Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

2 OKRĄŻENIE

Dodajemy po 1D koraliku pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu (w sumie 5D koralików) 

5

Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

3 OKRĄŻENIE

Dodajemy 2D koraliki pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu. Powtarzamy to jeszcze 4 razy (w sumie 10D koralików)

6

 

Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

4 OKRĄŻENIE

Dodajemy 2D koraliki pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu a następnie 1M (mały) koralik pomiędzy kolejne koraliki z poprzedniego rzędu. Powtarzamy to jeszcze 4 razy ( w sumie 10D koralików i 5M )

7

Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

5 OKRĄŻENIE  

Dodajemy 2D koraliki pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu a następnie 2M po jednym między koraliki z poprzedniego rzędu. Powtarzamy to jeszcze 4 razy (w sumie 10D i 10M)

8


Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

6 OKRĄŻENIE

Dodajemy 2D koraliki pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu a następnie 3M po jednym między koraliki z poprzedniego rzędu. Powtarzamy to jeszcze 4 razy (w sumie 10D i 15M).

9

 

Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

7 OKRĄŻENIE

Dodajemy 2D koraliki pomiędzy koraliki z poprzedniego rzędu a następnie 4M po jednym między koraliki z poprzedniego rzędu. Powtarzamy to jeszcze 4 razy (w sumie 10D i 20M).

10

Kończymy okrążenie przewlekając igłę przez pierwszy dodany koralik w tym rzędzie.

I tak kończy się pierwsza część gwiazdki.

Tagi: tutorial
21:59, alimad
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 sierpnia 2013

No i po wakacjach... Cały miesiąc błogiego lenistwa:).  Plany na te wolne dni były ambitne, ale na nich się skończyło. Nie robiłam nic!!! Dopiero jak wpadły mi w ręce koraliki metaliczne, aluminiowe czy galwanizowane, nieważne  jak je tam zwą, to naszła mnie znowu ochota na szydełkowanie. I tak powstały 3 bransoletki w moich ulubionych kolorach. Zrobiłam również dwie gwiazdki. Jedna dla mojej koleżanki z pracy a druga dla mnie. Mam nowe autko więc wypadało zrobić nową gwiazdkę.

bransoletka miętowa

Bransoletka miętowa powstała z wzoru 3a1b na 6 koralików w rzędzie, gdzie "a" to właśnie metaliczne toho 11/0 a "b" to czarne magatamy.

bransoletka różowa

Bransoletka malinowa jest zrobiona tym samym wzorem co poprzednia z tym, że "a" to toho 11/0 a "b" to metaliczne toho 8/0.

bransoletka łososiowa

Bransoletka łososiowa zrobiona z wzoru 2a4b1a1c1a4b2a1b na 6 koralików w rzędzie, gdzie "a" i "b" to toho 11/0 a "c" to metaliczne toho 8/0.

kpl

Moim sprzętem trudno jest zrobić dobre zdjęcie błyszczącym elementom ale bransoletki bardzo ładnie wyglądają na opalonej skórze.

gwiazdka

A to moja gwiazdka już na swoim miejscu. Jest zrobiona z metalicznych toho 8/0 i czarnych toho 11/0.

gwiazdka

A to gwiazdka dla mojej koleżanki, też zrobiona z metalicznych toho 8/0 i toho 11/0.

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć jak zrobić taką gwiazdkę to obiecuję, że już może jutro wrzucę kilka zdjęć z opisem. Można będzie spróbować swoich sił. Zapewniam, że nie jest to nic trudnego, tak tylko wygląda...:)

Tagi: biżuteria
22:16, alimad
Link Komentarze (3) »