O autorze
środa, 27 czerwca 2012

Jeszcze jedna, na razie ostatnia bransoletka. Skończyły mi się koraliki i muszę czekać na świeżą dostawę. Ta biało-czerwona będzie moja osobista. Zrobiłam ją specjalnie na wakacyjny wyjazd. Wyjeżdżam za granicę i mam zamiar być chodzącą reklamą naszego kraju :).bransoletka biało-czerwona

wtorek, 26 czerwca 2012

Długo myślałam od czego mam zacząć wrzucanie zdjęć. No i doszłam do wniosku, że zacznę od tego w co aktualnie się bawię.
Szydełkowe koraliki. Są to pierwsze moje twory ale jestem z nich wyjątkowo dumna. Bardzo niedawno miałam okazję zobaczyć taką biżuterię na żywo i tak mnie urzekła, że postanowiłam spróbować sama taką zrobić. Ponieważ jestem osobą zdeterminowaną, tak długo szukałam w internecie aż znalazłam... Znalazłam kurs krok po kroku jak zrobić taki sznur koralikowy. Nie powiem, że była to "bułka z masłem" ale za którymś podejściem udało się. No i działam... Robienie tych sznureczków wciąga jak jedzenie słonych orzeszków. Chociaż mam na koncie dopiero kilka zrobionych sztuk to już dwie znalazły nowych właścicieli. Jedną dostała moja chrześniaczka (Alicja) na imieniny a drugą koleżanka z pracy. No i jest jeszcze trzecia, którą dostanie dziewczyna mojego syna.
Pewnie córka skrytykuje moje zdjęcia ale w końcu czy ja muszę wszystko umieć zrobić?bransoletka dla Alicjidla kol. z pracydla dziewczyny Krzysia

niedziela, 24 czerwca 2012

No to jestem, redaktor naczelna Alicja!:D Dzisiaj przeszłam szkolenie w zakresie obsługi tego bloga. Jakim nauczycielem jest  moja córcia to zaraz się okaże.
Nie ukrywam, że jest to dla mnie swego rodzaju wyzwanie i to nie ze względów technicznych ale raczej dlatego, że nie lubię się chwalić swoimi pracami. Bardzo krytycznie podchodzę do swoich dzieł i we wszystkim widzę jakieś niedociągnięcia. Poza tym muszę podkreślić, że nie mam żadnych zdolności artystycznych. Lubię wszystko robić sama ale wiele rzeczy nie wychodzi mi tak jak bym chciała. Na chwilę obecną szukam czegoś co dałoby mi największą przyjemność w tworzeniu. Zabawę w robótki ręczne zaczęłam na początku roku i do tej pory próbowałam już decoupagu, papierowej wikliny, scrapbookingu a ostatnio pochłonęło mnie szydełkowanie koralikami. Dodam, że jestem samoukiem i wszystkiego uczę się ze stron internetowych.
No to tyle na pierwszy wpis. Postaram się w miarę możliwości regularnie zaglądać tutaj i wpisać chociaż parę słów (może też jakieś zdjątko uda się wrzucić :)) 
No i przy okazji bardzo dziękuję mojej córci za prezent! Buziaczki!!!

niedziela, 17 czerwca 2012

Mamusiu zanim sama zaczniesz zamieszczać swoje pracę, kilka z nich na początek:

 

 

Moja mama uwielbia ręczne robótki. Całymi wieczorami tworzy swoje prace, a ponieważ wychodzi jej to naprawdę dobrze, postanowiłam że najlepszym prezentem będzie blog, który pozwoli na zaprezentowanie jej prac w internecie.

Z okazji twoich imienin chciałam życzyć Ci dużo pasji, zadowolenia i samorealizacji. Mam nadzieję, że dzięki temu blogowi będziesz dzielić się swoim talentem i niezwykłymi pracami ze wszystkimi znajomymi.

Dużo szczęścia i radości życzą

Anita i Błażej.