O autorze
niedziela, 13 kwietnia 2014

Tym razem coś z mojej działki. Szukając tak pewnego dnia nowych pomysłów na szmaciane przytulanki trafiłam na zdjęcia sympatycznych owieczek. Urzekły mnie swoimi słodkimi sznupkami i nie mogłam powstrzymać się żeby ich nie uszyć. Pierwsza była ta w żółtej sukience ale jak to u mnie zwykle bywa zawsze jest coś co bym poprawiła lub zmieniła tak więc musiała powstać druga.

owieczki tilda

Ta druga, choć młodsza, jest większa od pierwszej.

owieczka tilda

A tu moje trio z malutkim króliczkiem, który wygląda chyba na nieco zaskoczonego a może wystraszonego ... :)

maskotki

Owieczki są super i choć na razie nie planuję powiększania ich grona to są to teraz moje ulubienice.

Tagi: owieczka
00:18, alimad , szycie
Link Komentarze (2) »
niedziela, 06 kwietnia 2014

W końcu mogę pokazać bukiety, które zrobiłam z okazji urodzin. Dwa z nich są zrobione z lizaków chupa chups a do trzeciego wykorzystałam ferrero rocher. Zrobienie ich nie jest specjalnie trudne ale te "lizakowe" są nieco bardziej pracochłonne. Oczywiście wszystko zależy od ilości użytych lizaków. Myślę, że takie bukiety to niezła alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie doceniają urok żywych kwiatów albo są łasuchami (tak jak ja...):)

bukiet z ferrere rocher

Cała "konstrukcja" tego bukietu opiera się na połowie styropianowej kuli, do której poprzyklejałam czekoladki a wolne miejsca między nimi wypełniłam złotą organzą. Najwiekszą trudność (jak dla mnie) sprawiło mi powstrzymanie apetytu na te czekoladki, które podczas robienia bukietu, bezlitośnie kusiły swoim zapachem.

bukiety z lizaków

Lizaki w tych bukietach osadzone są w słomkach do napojów, które tworzą łodyżki kwiatków. Sposób zwijania różanych pączków podpatrzyłam na tej stronie http://manualni.pl/bukiet-z-cukierkow/

róża z lizaka

A tak wygląda pojedyncza różyczka z lizaka.

bukiety z lizaków

A tak wyglądały bukiety gotowe do wręczenia solenizantkom.