O autorze
piątek, 27 grudnia 2013

I tak, w ramach odskoczni od przygotowań do świąt przyszło mi zrobić pamiątkę na chrzciny. Nawet mnie to ucieszyło bo nie lubię za długo skupiać się na jednym temacie jakim, w tym przypadku, było robienie ozdób świątecznych. Całość powstała przy użyciu kolorowych papierów, kleju, kilku dziurkaczy, komputera, drukarki, paru perełek i jeszcze kilku innych drobiazgów znalezionych w moich skromnych zasobach. No i oczywiście przydały się (nieco większe  od moich :)), umiejętności graficzne mojej córci, która pomogła mi w przygotowaniu obrazków do wydruku. Myślę, że jak na tak niewielki park narzędziowy efekt, jak dla mnie, jest zadowalający.

pamiątka chrztu św.

pamiątka chrztu św.

pamiątka chrztu św.

Przydały się też podstawowe umiejętności robienia quillingowych "kręciołków" :)

pamiątka chrztu św.

sobota, 21 grudnia 2013

Kiedyś, kiedy jeszcze sama nie "produkowałam" prezentów, nie przywiązywałam wagi do tego w co i jak były zapakowane. Często kupowałam gotowe torebki papierowe i to po drodze na przyjęcie. Jednak od czasu kiedy zaczęłam obdarowywać bliskich własnoręcznie zrobionymi upominkami zależy mi na tym żeby były też odpowiednio opakowane. Dlatego również opakowania tych prezentów robię sama. Czasami wystarczy owinąć prezent celofanem, dołożyć jakąś wstążeczkę i zaraz taki prezent robi większe wrażenie. Na pewno sprawdza się to w przypadku przedmiotów ozdobnych, które mają nieregularne kształty i trudno jest dobrać jakieś gotowe opakowanie. Jest tylko pewne ryzyko... Mam takich znajomych, którzy do dzisiaj nie rozpakowali prezentów od Wielkanocy bo szkoda było im psuć tak ładnych opakowań. ozdoby świąteczne

Ale czasami nie wystarczy celofan, jak w przypadku wieńca z papierowej wikliny. Do tego musiałam dorobić pudełko (bo akurat nie miałam odpowiedniej wielkości), które okleiłam papierem do pakowania prezentów a na koniec zawinęłam jeszcze w celofan.

wieniec z papierowej wikliny

Mam tylko nadzieję, że wieniec nie zawiśnie na drzwiach razem z pudełkiem.:)))               

Na biżuterię również sama robię pudełka z tekturki, które później oklejam jakimś papierem lub materiałem.

pudełko na biżuterię

Jakiś czas temu znalazłam w sieci ciekawe opakowanie butelki. Również ono zrobiło takie wrażenie, że do dzisiaj sprezentowane wina stoją nie rozpakowane. Swoją drogą, ciekawe jak długo wytrzymają... :)

butelki

http://handmadekursytutoriale.blogspot.com/2013/03/ozdobne-pakowanie-butelki.html

W podobny sposób można spakować każdy inny prezent, który da się włożyć do papierowej torebki. Na moje potrzeby sama musiałam zrobić taką torebkę.

torebka-koszula

I na koniec jeszcze jeden prezent a właściwie 2 w 1. Moim zdaniem wygląda dużo ciekawiej niż każde z osobna.

prezent

To tylko kilka prostych przykładów ale być może nasuną komuś jakiś pomysł na ciekawe zapakowanie prezentów, niekoniecznie świątecznych.

 

 

 

 

niedziela, 08 grudnia 2013

 Dzisiaj pokażę przydaśnik krawiecki. Jakiś czas temu moja córka zadzwoniła do mnie z prośbą, żeby przy okazji wizyty przywieźć jej nici do szycia bo musi mężowi przyszyć guziki. Pomyślałam, że nie ma sprawy, żaden problem ale czy za każdym razem jak coś odpadnie przyjdzie mi świadczyć usługi pogotowia krawieckiego? No bo kto to widział żeby szanująca się pani domu nie miała podstawowych akcesoriów krawieckich. I tak potrzeba matką inspiracji. Z małą pomocą mm, który nawiercił otwory i wkleił kołki na szpulki nici, powstała "ślimakowa krawcowa".

ślimak

ślimak

ślimak